Vampire Weekend – White Sky

Kozaki zamieniłam już na botki, czekam tylko wciąż na dzień, w którym futra i kurtki zamienię na wiosenne płaszcze :)) Oby niedługo, bo cierpliwość w stosunku do pogody nigdy nie była moją mocną stroną 😛 Zastanawiam się ostatnio co takiego magicznego jest w tych wszystkich toczkach, kapelusikach, beretach i fikuśnych stroikach, którymi tak uwielbiam przyozdabiać sobie głowę? Może to po prostu nostalgia za tym, że teraz mało kto takie rzeczy nosi…? Przynajmniej u nas, bo w Angli czy Irlandi, nie jest to nic niezwykłego. To tłumaczyłoby tą sensację jaką budzę kiedy idę ulicą, w czymś innym niż spinka z kokardą (ta ostatnio spowszechniała tak bardzo, że chyba tylko w wydaniu na Gagę wzbudza jeszcze emocje ;D). W każdym razie z takim zabawnym dodatkiem, zawsze czuję się bardziej pewna siebie i tak, jakby to powiedzieć… ‚miastowo’, haha ;)))

ENGLISH VERSION BELOW THE ALL PHOTOS


Follow Macademian Girl


wearing: fur(vintage) – allegro.pl, blazer – second hand, dress – Queen’s Wardrobe, shoes – Sequin, bag – Answear.com,
over-knee socks – promod, necklace – Beginning Boutique, toque & ring – iloko.pl, bracelets – random shop & La Gelateria, nail-polish – Jessica

I’ve changed my winter shoes to spring boots, now only thing that I’m waiting for is the right weather to change the fur and parka jackets to definitely lighter coats :))) Anyway I was thinking what is with me and all those hair accessories that I love SO much. Maybe it’s a bit of nostalgia that comes with realizing, that nowadays not much people wear such stuff anymore…? At least in my country, because in England or Irleand it’s the most common thing to do. It would explain the sensation that I became, every time I’m wearing a hair fascinator ;D But I must admit one thing – wearing it, I feel more self-confident then ever! ;)))