V V Brown – Shark in the Water

Pogoda ostatnio dopisuje, a ja jestem w siódmym niebie ^^ Kocham lato (tak, tak -wiem, że teoretycznie jeszcze jest wiosna ;P), kocham ciepło i soczyste kolory rodem z sorbetowego królestwa! Niedawno postanowiłam odświeżyć nieco połączenie różu z pomarańczem, które chociaż patrząc na wybiegi jest już nieco przebrzmiałe, to wciąż doskonale sprawdza  się w codziennych zestawach. Co zrobić, mam już taką naturę, że jak coś mi się spodoba, to łatwo z tego nie rezygnuję ;)))

ENGLISH VERSION BELOW ALL PHOTOS


Follow Macademian Girl

photographed by Panna Lu

wearing: vintage sweater – Fashion Freak, sequin top – monnari (similar here), skirt – Sheinside, bag & shoes – Fleq,
sunglasses & earrings- no name, watch – river island (similar here), string bracelet – KoTo, letaher bracelet – 10 Decoart

Recently the weather is fantastic, so I’m absolutely in seventh heaven ^^ I love the summer ( yes, yes – I know that theoretically it’s still spring) ;P, the warmth and vibrant colors, taken straight from the sorbet kingdom! A while ago I decided to refresh a bit the mixture of pink and orange. Though it’s kind of passe looking at this year’s summer collections, I constantly find it strangely appealing. It looks great in every day outfits and getting attach to the things I like lays in my nature ;)))