Fashion Weeks are always a triumph of a tolerance for me. Not only we get to celebrate fashion, but also human variety and creativity – and there’s nothing that I appreciate more. You can be (or become) the person you truly wanna be. Not the one that society would like to see. No judging, laughing just pure freedom. I have this luxury to look everyday exactly as I feel, but for all those who are still struggling for their identity it’s the best opportunity to experiment. It doesn’t get better then that! ;)))
Fashion Week w Łodzi jest dla mnie zawsze szczególnym okresem. Nie tylko dlatego, że jest to prawdziwe święto mody, ale także innej bliskiej mi rzeczy – wolności. Wolności ubioru, bez oceniania i stawiania sztucznych. Przyjeżdżasz i po prostu jesteś tym kim chcesz – sobą. To ważne, bo w codziennym życiu są różne sytuacje: jedni (tak jak ja) sobą mogą być zawsze, a inni wciąż muszą walczyć o ten luksus. Nie oszukujmy się, ubieranie się w to co n a m się podoba bez dbania o zdanie otoczenia, to wciąż u nas luksus. I to taki na który stać bardzo nielicznych. Niestety.
Dlatego z wielką radością, widzę jak co sezon liczba koloru i stopień modowego szaleństwa u przybywających wzrasta. Oczywiście, pojawiają się głosy sugerujące, że nic dobrego z tego nie wynika, a nawet że to zwykłe ‚przebieranki’. A ja powiem jedno: pozwólcie ludziom być. Przebierać się, ‚świrować’, szaleć, szukać siebie! Z różnorodności i kreatywności jeszcze nigdy nic złego dla tolerancji nie wynikło. Z jej braku? Bardzo dużo.
Tym nieco przydługim wstępem rozpoczynam ‚część zestawową’ relacji z FW – dziś na kolację landrynki z pierwszego dnia! Mam nadzieję, że będą smakować ;)))

photo by JAKUB PLEŚNIARSKI / Lamode.info
photographed by KAROLINA CHUDYBA

 

photographed by RAFAEL POSCHMANN / POSH
wearing – coat – Mohito; dress – Sheinside; shoes – Buffalo; bag – Choies; sunglasses & earrings & ring – SIX;
headpiece & bow bracelets – KoTo; necklace – Rocks Paper Metal; silver bracelet – JOSH via WearDutch;
jewel flower bracelet – By Dziubeka; ‚MG’ bracelet – Pandora; belts – House, NAILSNailArch / Kornelia Adamczyk