The newest line of Shiseido Ibuki was created to take care of skin. It is designed for women from 20 years old, especially those who live active and exhausting lifestyles. To make me appreciate the effectiveness of this line, brand invited me along with Jessica Mercedes and Caroline Gliniecka to the Shiseido Day. It began with visit to the spa, where qualified representatives of the brand have done to all of us a professional make-up removal and facial massage. It was a very relaxing experience and I must admit that at the first time I had opportunity to experience something that relaxing! Then, using a series of Ibuki my skin was prepared for make up on a night out official presentation of the new line of cosmetics. I could not imagine a better ending so pleasant day than a fantastic party spent in a relaxed atmosphere!

Moja przygoda z Shiseido zaczęła się trochę ponad rok temu i trwa do dziś. Przez ten czas zdążyłam się już porządnie zakochać się w ich kosmetykach do makijażu. Są pięknie opakowane, ale co najważniejsze niesamowicie wydajne i wyprodukowane ze składników najwyższej jakości. Dlatego, choć nie należą do tanich, zdecydowanie są warte swojej ceny. Szczególnie upodobałam sobie cienie oraz pomadki, które są tak mocno napigmentowane, że wystarczy jedna warstwa by pokryć usta pięknym, nasyconym kolorem! Zresztą wiecie, że akurat jako nałogowa użytkowniczka szminek, mam niezłe doświadczenie w tej kwestii ;)))
Zanim jednak przychodzi pora na makijaż, należy zadbać o stan zdrowia cery, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie większość ludzi (nawet tych bardzo młodych), prowadzi niezwykle aktywny tryb życia. Sama należę do osób, które wiecznie gdzieś biegną, mało śpią i ciągle mają coś do załatwienia. Tym bardziej, wazna jest dla mnie pielęgnacja skóry, a kto jak ale Japończycy, jak żaden inny naród mają ogromną wiedzę w tej dziedzinie.
Nic dziwnego, że najnowsza linia Shiseido – IBUKI stawia na pielęgnację właśnie. Przeznaczona jest dla kobiet od 20 roku życia, zwłaszcza tych które prowadzą aktywny i wyczerpujący tryb życia. Żebym mogła przekonać się o skuteczności kosmetyków, marka zaprosiła mnie wraz z Jessicą Mercedes i Karoliną Gliniecką, na dzień z Shiseido.
Dzień rozpoczęłyśmy od wizyty w SPA, gdzie dyplomowane przedstawicielki marki, wykonały każdej z nas oczyszczający demakijaż oraz profesjonalny masaż twarzy. To było niezwykle relaksujące przeżycie i przyznam, że pierwszy raz miałam okazję doświadczyć czegoś równie odprężającego! Następnie, używając serii IBUKI, przygotowano naszą skórę pod wykonanie make upu na wieczorne wyjście – oficjalną prezentację właśnie tej nowej linii kosmetyków. Nie mogłabym wyobrazić sobie lepszego zakończenie tak przyjemnego dnia, niż fantastyczna impreza spędzona w miłej atmosferze!
Jeśli chodzi o linię Shiseido IBUKI, to po miesiącu prób mam swoich 4 faworytów – to moja wariacja na temat zestawu nazwanego ‘Czysta Skóra’. Żeby było Wam łatwiej odszukać to o czym piszę, podam angielskie nazwy (sama kupuję dużo w internecie i wiem, że róznie to bywa z tłumaczeniami, a tak nie ma wątpliwości ;). Buzię oczyszczam ‘Puryfying Cleanser’, następnie zmiękczam cerę ‘Softening Concentrate’, który działa jak tonik oraz nakładam krem ‘Refining Moisturizer Enriched’ (uwielbiam!!!). A na sam koniec polecam coś co jest wybawieniem na cienie pod oczy: krem korygujący ‘Eye Correcting Cream’. Oto mój 4-stopniowy sekret na promienną cerę ^^