—————————————————–
ENGLISH VERSION BELOW 

Ostatnio na blogu zrobiło nam się wyjątokowo podróżnicko! To dlatego, że październik i listopad upłynęły mi pod znakiem wyjazdów. Choć wbrew pozorom jestem domatorem i naprawdę regeneruje się tylko w domu, to uwielbiam odwiedzać różne miejsca. Podróżowanie daje możliwośc nie tylko zobaczyć jak życie wygląda tam gdzie nas nie ma (a powiedzenie mówi, ze zawsze tam wygląda najlepiej ;), ale także poszerza horyzonty i sprawia, że czuję się jeszcze bardziej otwarta i kreatywna. Uwielbiam tę część swojej pracy!

Kiedy otrzymałam propozycję wyjazdu do Amsterdamu na coroczne wręczenie nagród muzycznych MTV European Music Awards, nie mogłam uwierzyć, że to naprawdę się wydarzy! Z drżącym sercem pakowałam walizke, bo wiedziałam, że to będzie wydarzenie, które zapamiętam na długo. MTV EMA, jest co roku urządzane w innym mieście i estetycznie oraz organizacyjnie, bardzo przypomina swoją imprezę matkę urządzaną w Stanach. To święto muzyki rozwywkowej, obchodzone z wielką pompą i blichtrem godnym współczesnej pop-kultury – jednym słowem jest szał!
Na tegoroczne MTV EMA ściągnięto prawdziwe osobistości, a cały ‚spektakl’ zorganizowano na ogromnej arenie Ziggo Dome w Amsterdamie. Niesamowite było mieć przywylej ogladamia show z bliska, w charakterze gościa VIP. Jako reprezentacja Polski przyjechał Kamil Bednarek nominowany w kategorii Artysta Międzynarodowy. Występowały takie gwiazdy jak Bruno Mars, Robin Thicke, Eminem, Iggy Azealea, a nagrody wręczała chociażby Rita Ora. Pojawił się nawet przystojny jak zawsze Jared Leto z 30 Seconds To Mars ^^ Katy Perry dała widowiskowy show podczas, częścią którego była nawet ‚lewitacja’ nad sceną i złożona choreografia grupy tanecznej. Zaskakująco na zupełny ascetyzm postawiła Miley Cyrus, podczas wsytępu które wszyscy wstrzymali oddech w oczekiwaniu na to z czym tym razem  wsykoczy 😉  Tymczasem wokalistka, postawiła na spokojny występ i ascetyczną scenografię, gdzie głównym ‚efektem specjalnym’ był telebim z fragmentem jej teledysku lecącym w tle. Jedynym ekscentrycznym zwrotem  w jej wykonaniu, było zapalenie jointa po odebraniu nagrody – po prostu wyciagnęła go ze swojej torebki Chanel i bezpretensjonalnie zapaliła na scenie. No ale cóż… w końcu była w Amsterdamie prawda? ;))
Samo miasto jest tak malownicze jak mi zapowiadano. Kanały rozpościerają się dosłownie gdzie wzrokiem sięgnać, a co gorliwsi podobno mieszkańcy ‚dopływają’ nimi do pracy – jest to jakas alternatywa, w tych małych zatłoczonych uliczkach 😉 Wprawdzie pogoda była tragiczna (niemal codziennie lało), to na ulicy aż roiło się od rowerów i chwilowo przygaszonej, ale wciąż soczystej zieleni. Razem z ekipą z Polski włóczyliśmy się po mieście i odkrywaliśmy coraz to nowe zakamarki. Moim ulubionym znaleziskiem był wyppełniony skarbami  vintage shop, w którym kupiłam chyba z 15 par eleganckich rękawiczek w rozmaitych kolorach! 😉 Nie mogło się też obejść bez wizyty w Mauzem Figur Woskowych – Madame Tussauds ^^ Honorata i ja jak szalone buszowałyśmy między  kolejnymi gwiazdami, usiłując zrobić sobie jak najlesze zdjęcia z naszymi ulubieńcami! ;D Dawno się tak nie ubawiłam, no i W KOŃCU mam upragnione zdjęcie z Lady Gagą, którą kocham miłością absolutną ;D W trakcie wpadłam na herbatkę do Georga Clooneya, a na koniec nawet osobiście odwiozłam do ‚domu’ uroczego E.T.!
Ten wyjazd był jedną z najbardziej cudownych przygód tego roku i na długo zostanie mi w pamięci. Wspaniali ludzie, niezapomniane miejsce i rewelacyjna atmosfera sprawiły, że będę do niego wracać wielokrotnie. Dziękuję MTV Polska za zaproszenie i mam nadzieję do zobaczenia w przyszłym roku w Glasgow! ^^
wearing : dress – Divya Nguyen
wearing : dress – Divya Nguyen
wearing : dress – Divya Nguyen, necklace – H&M;, earrings – Laneve;  

—————————————–
ENGLISH VERSION 
 
Recently, my blog became extremely travel ! When I got the offer to go to Amsterdam for the annual  MTV Europe Music Awards ceremony, I could not believe it was really going to happen! I was packing my suitcase with a trembling heart because I knew it would be an event to remember for long years. On this edition of MTV EMA a real personalities were pulled, and the whole ‚ show’ was organized on the huge Ziggo Dome arena in Amsterdam. 

Our Polish representation was reggae singer Kamil Bednarek nominated for International Artist. There were stars like Bruno Mars, Robin Thicke, Eminem, Iggy Azealea, and some awards were handed by lovely Rita Ora. Katy Perry gave a spectacular show – part of it was even ‚ levitation ‚ above the stage and complex choreography of the dance group. Surprisingly, Miley Cyrus decided to go ascetic (during the show everyone held their breath in anticipation of what she will do this time 😉 Meanwhile, singer set on a quiet performance and ascetic surrounding. The only eccentric thing was inflammation of a joint after receiving the award – she just pulled it out of her Chanel purse and unpretentious light it up on scene. Well, but what … in the end she was in Amsterdam, right? ;)) 
The city itself is as picturesque as I was told. My favorite discovery was filled with treasures vintage shop, where I bought like 15 pairs of gloves in a variety colors! ;) Of course, I have to visit famous Madame Tussauds Museum ^^ With my friend Honorata we were running like crazy between successive celebrities, trying to take the best photo with our darlings😀 I haven’t been that amused since a long time and what is more I FINALLY  got my first photo with Lady Gaga (absolutely love her :D). 
This trip was one of the most wonderful adventures this year and will be for a long time in my memory . Thank you, MTV Poland for the invitation and I hope to see you next year in Glasgow ! ^^