I.

quiz_ksiazki

II. 

quiz_ksiazki

III. 

quiz_ksiazki

IV.

quiz_ksiazki

V.

quiz_ksiazki

VI. 

quiz_ksiazki

Najwięcej odpowiedzi:

quiz_ksiazki quiz_ksiazki

A – Pisarka, dziennikarka, felietonistka

Świetnie komunikujesz się z ludźmi i masz tak zwane „lekkie pióro”. Lubisz czytać, pisać i dzielić się wiedzą z innymi. Nie lubisz natomiast wstawać rano do biura i pracować od 8 do 16 😉 Twoi najlepsi przyjaciele to komputer, kocyk przynoszący wenę i najcieplejsza bluza świata, w której zawsze przychodzą Ci do głowy najlepsze pomysły. Pamiętaj jednak, że nawet pracując jako freelancer, warto codziennie zrobić delikatny makijaż i wyjść na dłuuuuuugi spacer. To odświeża umysł i ciało 😉 A przy okazji – czy znasz książkę „Piękny styl” Stevena Pinkera? Absolutny must have wszystkich przyszłych pisarzy 🙂

B – Artystka, malarka, rzeźbiarka, a może architektka?

Czy to nie Ty przypadkiem od dzieciństwa słyszysz, że „ciągle masz głowę w chmurach”? Cóż… Artystyczne dusze tak już mają. Sprawiasz wrażenie szalonej artystki, trochę oderwanej od rzeczywistości. I świetnie!!! Rzeczywistość jest szara i nudna, trzeba mieć kolorowe wnętrze 😀 Niezależnie od tego czy kochasz rzeźbić, malować, czy tylko przestawiać meble w mieszkaniu – jesteś twórcza i kreatywna. Nie porzucaj tego, twórz! Wszyscy wielcy tego świata (i mody) zaczynali od pasji. Kariera, pieniądze i sława przyjdą same jeśli będziemy robić to, co kochamy. Czerp inspiracje z otaczającego świata, koniecznie odwiedzaj muzea, teatry, imprezy kulturalne (TUTAJ znajdziesz sporo darmowych atrakcji w Twoim mieście).

C – Podróżniczka, globtroterka 🙂

Charakteryzuje Cię ogromna ciekawość świata i ludzi, a Twój ulubiony czas w roku to wakacje – nie dlatego, że nie musisz nic robić, ale dlatego, że w końcu możesz gdzieś wyjechać!  Może by tak przedłużyć je na … CAŁE ŻYCIE? 🙂 Przecież są ludzie, którzy z tego żyją, jak choćby Martyna Wojciechowska, Wojciech Cejrowski czy Ania z bloga What Anna Wears. Załóż bloga, zostań podróżnikiem, przemierzaj świat, rób to co kochasz i nie zapomnij dać znać kiedy wydasz książkę o tym, co przeżyłaś. Będę przeszczęśliwa, że Cię do tego namówiłam i poproszę o egzemplarz z autografem! 😀 A wcześniej koniecznie przeczytaj moje porady o tym, jak spakować walizkę 😉 Zostaw w niej trochę wolnego miejsca na kamyczki, muszelki i wszelkie inne cząstki otaczającego nas świata, bo przecież przyroda jest tym, co kochasz najbardziej!

D – Aktorka, piosenkarka, a może po prostu SUPERSTAR? 🙂 

Cóż, niektórzy są stworzeni do bycia gwiazdą 🙂 Od małego patrzyłaś w telewizor z poczuciem, że to TY powinnaś tam być i obiecywałaś sobie, że kiedyś to się uda! Uwielbiasz lśnić, brylować, wzbudzać zainteresowanie innych. Kochasz kiedy coś się dzieje, a spokojne życie i siedzenie w kącie Cię nie interesuje. Najchętniej cały dzień chodziłabyś w wieczorowej sukni  i olśniewającym makijażu. Sto procent kobiecości i seksapilu to właśnie TY. Jeśli masz talenty aktorskie, piosenkarskie, albo po prostu MASZ TALENT – rozwijaj się w tej dziedzinie. Może idź na kurs, który udoskonali Twoje możliwości albo zbierz się w końcu na odwagę i weź udział w programie typu „talent show” – to zawsze jakiś początek. Małymi kroczkami dojdziesz do celu.I nie zrażaj się przeciwnościami, pamiętaj, że nie ma tęczy bez odrobiny deszczu! 😉

E – Prawniczka, prokurator, radca prawny, a może sędzia?

Masz silną potrzebę dochodzenia prawdy i pilnowania, żeby wszystko odbywało się w sposób uczciwy i prawy. Ponad wszystko cenisz sprawiedliwość – to cudowna cecha, koniecznie pielęgnuj ją w sobie! Może po prostu zostań prawnikiem? A może już jesteś? Ten zawód da Ci możliwość zmieniania świata na lepszy. No może chociaż troszkę 😉 Jeśli do tego lubisz jeszcze eleganckie stroje, świetnie się czujesz w szpilkach i marynarce (koniecznie kolorowej, na przykład TAKIEJ), to jesteśmy w domu 🙂 Sprawdź jaki sposób ubierania do Ciebie pasuje, inspiruj się cudownym stylem Amal Clooney, a kiedy już znajdziesz swojego Georga, daj znać! 😀 Będziemy razem świętować.

F – Lekarka, pielęgniarka, a może specjalistka od medycyny estetycznej?

Niesienie pomocy innym to jest to, co sprawia, że czujesz się spełniona. Nie boisz się widoku krwi, a wszystkie programy o operacjach i zabiegach medycyny estetycznej łykasz razem ze śniadaniem. Cóż… Pozazdrościć 😉 Są na tym świecie ludzie, którzy mdleją widząc zranionego chomika, ale nie Ty 🙂 Jesteś wprost stworzona do tego, aby leczyć. Prowadzisz zdrowy tryb życia i potrafisz godzinami dyskutować o tym, że oliwa działa świetnie zarówno od środka jak i od zewnątrz (znasz już maseczkę do włosów z jajek i oliwy?), i wiesz, że cukier lepiej nadaje się do peelingu niż do jedzenia. Czytałaś już „Ginekolodzy” Jurgena Thorwalda? To zdecydowanie pozycja, której nie może zabraknąć w Twojej biblioteczce. A jak Cię „wciągnie”, to już 1 września pojawi się w księgarniach kolejna książka tego autora, tym razem o transplantologii.