I.

quiz_ksiazki

II. 

quiz_ksiazki

III. 

quiz_ksiazki

IV.

quiz_ksiazki

V.

quiz_ksiazki

VI. 

quiz_ksiazki

Najwięcej odpowiedzi:

quiz_ksiazki

A – HARRY POTTER

Jesteś utalentowana i odważna. Prawdziwy z Ciebie wybraniec losu! 🙂 Chociaż rzeczywistość nie raz daje Ci w kość, Ty nigdy się nie poddajesz. Zamiast marudzić, konsekwentnie brniesz do przodu. Potrafisz poradzić sobie w każdej sytuacji. Nawet jeśli czegoś nie umiesz zrobić, nadrabiasz zapałem i pasją. Masz silną wolę i potrafisz odeprzeć zło, ale dla dobrego drinka czasem zrobisz wyjątek 😉 Przyjaciele nazywają Cię prawdziwym skarbem – zawsze lojalna i gotowa pomóc w najmniejszym kłopocie, dla bliskich mogłabyś poświęcić wszystko.  Bierzesz na siebie sporo obowiązków i każdemu chciałabyś jak najlepiej sprostać, nic więc dziwnego, że czasami miewasz zmienne nastroje. W życiu kierujesz się intuicją – jeszcze nigdy Cię nie zawiodła, więc tak trzymaj! 🙂

B – HERMIONA GRANGER

Na pierwszy rzut oka jesteś dumna, pewna siebie i bywasz… przemądrzała 😉 W podstawówce byłaś prymuską, która nikomu nie pozwalała od siebie ściągać na klasówkach, a w pracy zawsze jesteś pierwsza w kolejce po awans 🙂 Lubisz czytać, uczysz się dla przyjemności, a dzień zaczynasz od przejrzenia najnowszych wiadomości. W życiu wyznajesz zasadę: „Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki!” 😀 Przeczucia? Bzdury! Możesz stosować magiczne sztuczki, ale uwierzysz, że działają tylko wtedy, gdy ich osobiście spróbujesz. Nie lubisz przyznawać się do swoich słabości i prędzej zamkniesz się w łazience, żeby w spokoju popłakać, niż komukolwiek powiesz, że zabolała Cię jego uwaga. Najbliżsi przyjaciele wiedzą jednak, że pod maską mądralińskiej skrywa się mała, wrażliwa dziewczynka, którą łatwo zranić i za to Cię kochają!

C- RON WEASLEY

Masz zgryźliwe poczucie humoru i jedną wadę – jesteś utalentowana, ale nie lubisz się nadmiernie starać 🙂 Jesteś inteligentna (w grach pokonasz każdego!), ale czasem brakuje Ci motywacji. Na klasówkach zaglądałaś przez ramię szóstkowym koleżankom (chociaż spokojnie dałabyś sobie radę sama), a dzisiaj wolisz sprawdzić informacje w sieci, niż szukać encyklopedii w bibliotece. W końcu po co sobie utrudniać życie, prawda? 😉 Zwykle mówisz, co myślisz. Czasem żałujesz, że nie ugryzłaś się wcześniej w język, ale nadrabiasz urokiem osobistym i pomysłowością. Przyjaciele prędzej wpadną z Tobą w tarapaty, niż zanudzą się na śmierć 😀 Poza tym mogłabyś pójść za nimi w ogień. Nawet, jeśli czasem irytujesz ich swoim kąśliwymi uwagami, to i tak Cię kochają!

quiz_ksiazki

D – ZGREDEK

Masz kilka swoich dziwactw – od zakładania na siebie wszystkiego, co kolorowe (akurat ja ŚWIETNIE to rozumiem) po noszenie skarpetek nie do pary 😉 Jesteś oddana i wierna ludziom, ale czasami żeby uchronić przyjaciół przed problemami, najchętniej wszystko zrobiłabyś za nich. Twoja magiczna umiejętność? Teleportacja! Potrafisz robić wszystko i być w kilku miejscach naraz, a znajomi zastanawiają się JAK Ty to robisz?! 😀 Na pstryknięcie palcami jesteś też w stanie rozbroić dosłownie każdego 😀 Jeśli nie błyskotliwą ripostą to czarującym uśmiechem. Masz jednak swoje zasady – pracujesz tylko za dobrą stawkę i zawsze pilnujesz porządku.

E – PROF. DUMBLEDORE

Przez ludzi uznawana jesteś za prawdziwy autorytet i wzór do naśladowania. Masz rozległą wiedzę na każdy temat, ale zawsze jesteś skromna serdeczna i masz szacunek do każdego. Gdziekolwiek się nie pojawisz, roztaczasz wokół siebie aurę spokoju. Nawet tym, którzy Cię zawiedli zawsze dajesz drugą szansę i wychodzisz z założenia, że miłość jest najważniejsza w życiu. Chociaż łagodność to Twoje drugie imię, potrafisz być stanowcza i asertywna. Bywasz ekscentryczna i rozśmieszasz otoczenie do łez, równie chętnie spędzasz czas samotnie, na czytaniu i rozmyślaniu.

F – RUBEUS HAGRID

Masz dobre serce, przez co zjednujesz sobie ludzi. Jesteś trochę jak uroczy słoń w składzie porcelany – rozkoszna i rozbrajająca. Czasem kiepsko Ci idzie wyrażanie uczuć i zdarza Ci się coś wypaplać (UPS!), ale jesteś ciepłą, troskliwą i serdeczną osobą, której nie można nie kochać :)Nie boisz się niczego – ani niebezpiecznych zwierząt, ani groźnych ludzi. Dla przyjaciół jesteś w stanie przenosić góry – tak jak oni dla Ciebie. Masz w sobie supermoc, ale używasz jej tylko wtedy, kiedy naprawdę wymaga tego sytuacja. Na co dzień jesteś grzeczna i spokojna, a tylko czasem wychodzi z Ciebie ZWIERZĘ 🙂