Dzisiejszy post dedykuję głównie tym z Was, które nie zdążyły zapisać się do fryzjera i w Sylwestra własnymi rękami będą tworzyć na włosach arcydzieła 😉 Moje propozycje są proste, łatwe w realizacji, a przy okazji zapewniają spektakularne efekty!

1. KOŃSKI OGON

Jedni nazywają go końskim ogonem, inni kitką, a jeszcze inni kucykiem. Ostatnio upodobały go sobie celebrytki i często bywa „na salonach”. One szczególnie lubią wersję, w której gumka zamaskowana jest pasmem włosów (na zdjęciu u Olivii Wilde), ale moim zdaniem to idealne uczesanie dla błyszczących spinek, kokard i klamerek. Po prostu umyte i wymodelowane na szczotce włosy, zaczesz gładko do tyłu, możesz spryskać nabłyszczaczem dla lepszego efektu i gotowe. Zastanów się tylko czy lepiej czujesz się w zadziornej wersji upiętej wysoko, czy klasycznej, eleganckiej, nisko spadającej po szyi. Jeśli marzy Ci się bardziej oryginalna wersja tej fryzury, możesz zrobić tzw. „bubble ponytail”. Zwiąż włosy wysoko na czubku głowy, a następnie przygotuj od 3 do 5 gumek, które zaplączesz na całej długości kucyka w odległości kilku centymetrów od siebie. Na koniec lekko powyciągaj włosy z każdej gumki, tak żeby uzyskać podobny efekt do tego na głowie Blake Lively (na kolażu).

Drukowanie

1. SPINKA Izziland | 2. GUMKA Cloe | 3. GUMKA Hat Company

2. KOKI

Koczki mają w sobie coś, co sprawia, że od razu robimy się szykowne i eleganckie, jakby żywcem wyjęte ze „Śniadania u Tiffany’ego”. Świetny duet stworzą z balowymi sukniami i stylizacjami w estetyce glamour. Koniecznie zajrzyj TUTAJ i przeczytaj instrukcje, jak wykonać trzy różne rodzaje tej fryzury. Na pewno któraś Ci się spodoba. Jeśli masz cienkie włosy i boisz się, że kok będzie wyglądał mało efektownie, skorzystaj z wypełniaczy. To taki botoks dla włosów ;). Koki świetnie wyglądają w towarzystwie diademów, spinek, kwiatów. Dopasuj je kolorystycznie do kreacji, albo postaw na srebro i złoto, które łączą się właściwie ze wszystkim, zwłaszcza w Sylwestra.

3. FRYZURY Z OPASKĄ

Moje sposoby na tę fryzurę pokazywałam jakiś czas temu w instrukcjach „krok po kroku”. Możesz je zobaczyć TUTAJ. Polubi się z nimi styl boho i wszelkie subtelne, dziewczęce stylizacje. Teoretycznie opaska służy do odgarniania włosów z czoła, ale w przypadku wieczorowych stylizacji nie sugerowałabym się tym za mocno i postawiła na funkcję ozdobną. Znajdź najładniejszą i najlepiej pasująca do reszty stroju opaskę albo przepaskę i zastawów się, czy wolisz ją nosić z rozpuszczonymi, czy związanymi włosami. Wariantów jest całkiem sporo: wszystkie włosy zaczesane do góry, związane w koczek i opaska na czubku głowy, związane ale z wystawioną grzywką albo pasmem włosów, rozpuszczone i lekko „przyłapane” opaską albo przechodzącą przez środek czoła przepaską. Pamiętaj też o najbardziej ozdobnej wersji opasek – stroikach i fascynatorach. Mają poprzyczepiane kwiaty, woalki, cekiny i dodają uroku, jak nic innego 😉 Fryzura może być już prosta, wręcz minimalistyczna, a i tak zrobisz na wszystkich wrażenie.

Drukowanie

1. OPASKA Expose | 2. OPASKA Filipola | 3. PRZEPASKA Aldo | 4. OPASKA Expose | 5. OPASKA Expose

4. WARKOCZE

Warkocze wydają się być dość codzienne i mało wykwintne, ale wystarczy ozdobić je błyszczącą spinką czy pawimi piórami i okazują zupełnie nowe oblicze. Spróbuj sama! Zrób jedną z fryzur, które pokazywałam TUTAJa następnie z boku wepnij na przykład taki grzebyk. I jak? Prawda, że od razu zrobiło się wieczorowo? Możesz też zapleść warkocza a’la Julia Tymoszenko i połączyć go z ogromnymi, kryształowymi kolczykami i naszyjnikiem. To będzie dość nieoczywisty zestaw, ale dzięki temu szalenie ciekawy. Słowianka w wersji glamour 😉

Drukowanie

1. SPINKA YOKO | 2. SPINKA Jezka | 3. SPINKI Studiokolor | 4. SPINKA Mrosoutache
5. GRZEBYK Mrosoutache | 6. GRZEBYK Mrosoutache

5. ROZPUSZCZONE

Tutaj w ruch muszą pójść narzędzia 😉 Przede wszystkim okrągła szczotka i suszarka, ale też lokówki, prostownica, wałki do włosów – w zależności od tego jaki chcemy osiągnąć efekt. Pierwsza, najprostsza opcja to lśniące, proste kosmyki. Myjemy je, suszymy zawijając na szczotkę (albo suszarko-lokówkę). Następnie pasmo po paśmie prostujemy za pomocą prostownicy, tak jakbyśmy chciały je porządnie rozczesać. Jeśli marzą Ci się loki, najbezpieczniej będzie zrobić je lokówką na samych końcach, czyli mniej więcej poniżej ucha. Wtedy ograniczymy ryzyko powstania „baranka” na całej głowie, bo czubek pozostanie prosty. Ciekawym sposobem na takie uczesanie jest związanie włosów w wysoki kucyk, podzielenie go na dwie części i nakręcenie poszczególnych pasm na lokówkę. TUTAJ możesz zerknąć na instrukcję obrazkową. Żeby włosy były lśniące, popryskaj je nabłyszczaczem (nie za dużo, żeby nie przetłuścił fryzury) albo posyp odrobinę brokatem. Voila!

Drukowanie

1. OZDOBA NA GŁOWĘ ALDO | 2. NABŁYSZCZACZ Osmo | 3. BROKAT Make up for ever